MERCEDES: NOWE MODELE GLC 300e ORAZ GLE 350de W OFERCIE

Mercedes- Benz ma w swojej ofercie już trzynaście hybrydowych modeli plug-in. Nowymi przedstawicielami tej gamy są SUV-y: GLC 300e i GLE 350de.

Producent podał ich ceny, które obowiązują na polskim rynku.


Zobacz relacje:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Hybrydowe modele Mercedes- Benz typu plug-in – czyli z możliwością ładowania akumulatora z zewnętrznego źródła prądu (np. z domowego gniazdka) – należą do gamy EQ Power. Pod tym hasłem kryje się marka obejmująca wszystkie zelektryfikowane pojazdy Mercedesa, zarówno hybrydy plug-in, jak i tzw. miękkie hybrydy bez możliwości doładowywania akumulatora (np. GLE 450).

GLC 300e dostępny jest z nadwoziami SUV i Coupé. Napędza go 2-litrowy benzynowy silnik turbo i jednostka elektryczna. Moc systemowa wynosi 320 KM, a systemowy moment obrotowy to imponujące 700 Nm. Nowe auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,7 sek. i rozpędza się maksymalnie do 230 km/h.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 13,5 kWh w trybie elektrycznym potrafi przejechać 39- 43 km (w realistycznym cyklu WLTP). Jego prędkość maksymalna wynosi wówczas 130 km/h, a osiągi z powodzeniem wystarczą do sprawnej jazdy nawet na drogach szybkiego ruchu i z obciążeniem.

W ubiegłym roku GLC przeszedł szeroko zakrojoną modernizację, obejmującą m.in. wzbogacenie listy wyposażenia o kolejne innowacyjne systemy wsparcia oraz inteligentny system operacyjny MBUX. Nic dziwnego, że to najchętniej wybierany model Mercedes-Benz w Polsce – i czołowy przedstawiciel swojego segmentu w Europie.

Ceny Mercedesa GLC 300e 4MATIC w Polsce startują od 236 100 zł.

GLE 350de to propozycja w segmencie luksusowych SUV-ów klasy wyższej. Napęd łączy nowoczesny, wydajny silnik Diesla o pojemności 2 litrów z jednostką elektryczną i dużym akumulatorem o pojemności 31,2 kWh.

Efekt: jego zasięg wyłącznie „na prądzie” wynosi aż 90- 99 km (cykl WLTP). To wszystko przy zachowaniu wysokich osiągów (0-100 km/h w 6,8 sek.) – moc systemowa napędu ma wartość 320 KM, a systemowy moment obrotowy to 700 Nm. Maksymalna prędkość w trybie elektrycznym wynosi 160 km/h.

Oba modele wyposażono w ładowarkę pokładową o mocy 7,4 kW. Za pomocą ściennej ładowarki (wallbox), np. we własnym garażu, rozładowany akumulator GLC 300e można w pełni naładować w ciągu 1,5 godziny, a przy wykorzystaniu konwencjonalnego domowego gniazdka „tankowanie” trwa około 5 godzin. W przypadku GLE 350de ładowanie trwa odpowiednio dłużej. Dodatkowo model ten oferuje też szybkie ładowanie, trwające około 30 min.

Ceny Mercedesa GLE 350de 4MATIC w Polsce startują od 349 800 zł.