ORLEN TEAM POSZUKUJE MŁODYCH TALENTÓW

OT 1_4348

Każdy młody motocyklista mający doświadczenie w rajdach terenowych ma szansę zakwalifikować się na testy i walczyć o jedno z trzech miejsc w Akademii Młodych Talentów Orlen Team. Rekrutacja już ruszyła.

Powołanie do życia Akademii Młodych Talentów jest naturalną konsekwencją rozwoju zespołu, który nieprzerwanie od 2000 roku reprezentuje Polskę w Rajdzie Dakar oraz w najważniejszych na świecie rajdach terenowych cross- country.


Zobacz także:
MOTOCYKLE
SPORT


– Orlen Team zawsze wyznaczał nowe kierunki w polskim sporcie motorowym. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że dzięki naszej determinacji i konsekwencji Polacy zaczęli się liczyć w Rajdzie Dakar. Rok 2013 jest dla nas przełomowy. Do współpracy zaprosiliśmy Adama Małysza i Tadka Błażusiaka. Kuba Przygoński jest nadal najlepiej rokującym polskim motocyklistą, w zasięgu którego jest podium rajdu Dakar, natomiast Jacek Czachor i Marek Dąbrowski z motocykli przesiedli się do samochodu. Teraz przyszedł czas na powołanie Akademii, która wyłoni młodych, najbardziej utalentowanych motocyklistów w Polsce, którzy już wkrótce dostaną szansę dołączenia do zespołu – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen oraz reprezentant Rady Ekspertów.

OT 2_6916

Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy do 4 października wypełnić formularz na stronie orlenteam-rekrutacja.pl. Spośród nadesłanych aplikacji Rada Ekspertów, składająca się z zawodników Orlen Team, oraz przedstawiciela sponsora wybierze pięć najbardziej perspektywicznych osób, które wezmą udział w testach na bezdrożach Maroka już w listopadzie. Trzech spośród pięciu zawodników najlepiej spełniających przyjęte kryteria sportowe dołączy w przyszłym roku do Akademii Młodych Talentów teamu.

– Poszukujemy ludzi napędzanych sportową i motocyklową pasją, dla których najważniejsza jest wola walki i głód sukcesu – komentuje Jacek Czachor, kapitan Orlen Team i Automobilklubu Polski.

Zawodnicy, którzy zostaną przyjęci do Akademii Młodych Talentów Orlen Team, w 2014 otrzymają stypendium na realizację swojego programu treningowego w wysokości 25 tysięcy złotych oraz dodatkowo 5 tysięcy złotych w formie karty paliwowej. Odbędą oni także dwa profesjonalne treningi pod okiem zawodników zespołu. Młodzi motocykliści otrzymają również pełne wsparcie w zakresie promocji. Podczas sezonu sportowego 2014 postępy sportowe zawodników będą bacznie obserwowane. Najlepszy spośród nich otrzyma możliwość startu w Rajdzie Maroka w październiku 2014 r. ze wsparciem finansowym PKN Orlen.

OT 3_4445