SKODA AUTO MUZYKA: POZNALIŚMY LAUREATÓW

Zakończył się II etap konkursu Škoda Auto Muzyka, w którym poszukiwano najlepszej muzyki do jazdy samochodem. Akcja zgromadziła aż 879 zespołów i 1666 utworów z różnych gatunków muzycznych.

Po trwającym 9 tygodni głosowaniu internetowym, które wyłoniło sto najciekawszych kompozycji, finalistów oceniło jury konkursowe.

Piotr Metz, Andrzej Smolik, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska, Michał Urbaniak i Wojciech Waglewski wybrali dziesięć najlepszych zespołów spośród finałowej setki. Na potrzeby konkursu, jury przekazano iPady ze specjalną aplikacją do głosowania, a także samochody, którymi jeździli i słuchali piosenek wybranych artystów.

Na liście laureatów znaleźli się: Natalia Lubrano, Fluktua, Michał Wendeker, Olga Matuszewska, Miss God, Maja Olenderek Ensemble, The Rookles, Zuzanna and Overdriven, Zuza Nagiel i Eugeniusz Kowalski.

Nagrodą główną dla zwycięzców jest koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej radiowej Trójki, który odbędzie się w styczniu 2013 roku. Dodatkowo, Eugeniusz Kowalski otrzymał nagrodę publiczności, przyznaną przez Internautów – nagranie profesjonalnego teledysku.

Na stronie internetowej konkursu Škoda Auto Muzyka istnieje możliwość przesłuchania zwycięskich utworów. Ponadto, na blogu poświęconym akcji zamieszczone zostały wywiady z jurorami, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat finałowych utworów, oraz z wykonawcami, którzy dzięki najlepiej ocenianym kompozycjom zdobyli tytuły „Zespołu Tygodnia”.

W konkursie dla Internautów, na stworzenie najciekawszej zapowiedzi do wybranej piosenki, zebraliśmy blisko 600 zgłoszeń. Już 12 grudnia dowiemy się, kto wygra bilety na dowolnie wybrany koncert w Europie.

Gorąco zachęcamy do słuchania wszystkich utworów i tworzenia swojej własnej listy samochodowych przebojów na www.skodaautomuzyka.pl.