TOKIO 2019: ŚWIATOWE i KRAJOWE PREMIERY MITSUBISHI

mitsub-tokio1

Podczas 46. Tokyo Motor Show Mitsubishi Motors Corporation planuje światowe premiery dwóch samochodów koncepcyjnych. Targi motoryzacyjne będą otwarte dla publiczności od 24 października do 4 listopada.

Model Mi-Tech Concept to niewielki SUV wyposażony w 4 silniki elektryczne, model Super Height K-Wagon to reprezentującego segment miejskich K-cars.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

TOKIO 2019


 

Koncepcyjne auta zostaną zaprezentowane w Tokyo Big Sight. Na stoisku MMC pojawią się również inne pojazdy. Debiut w Japonii będzie święcił Mitsubishi Engelberg Tourer – średniej wielkości SUV, wykorzystujący silnik elektryczny, który w marcu br. został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Eksponowane będą również: elektryczna hybryda ładowana z gniazdka Outlander PHEV, crossover Eclipse Cross, minivan Delica D:5; miejski K-car eK Cross i inne modele z segmentu Kcars, sprzedawane w Japonii.

MI-TECH CONCEPT

Nowy, mniejszy i lżejszy hybrydowy zespół napędowy (PHEV), czterosilnikowy elektryczny układ napędu na cztery koła oraz zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i aktywnego bezpieczeństwa stanowią kwintesencję Mi-Techa Concept, zelektryfikowanego SUV.

mitsub-tokio2

Zoptymalizowano układ PHEV pod kątem masy i kompaktowych rozmiarów, a w miejsce benzynowego silnika-generatora zastosowano jednostkę benzynową z turbodoładowaniem. Dzięki temu kierowca może korzystać z trybu jazdy bezemisyjnej i szeregowych trybów hybrydowych, a także czerpać przyjemność z płynnego przyrostu mocy charakterystycznej dla pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne.

Mi-Tech Concept napędza 4-silnikowy układ 4WD o nazwie Quad Motor z aktywnym systemem kontroli znoszenia AYC, korzystającym z dwóch silników dla przedniej i tylnej osi. Pozwala to na przekazywanie optymalnego momentu obrotowego na wszystkie cztery koła.

Interfejs HMI wyświetla na przedniej szybie wiele informacji oraz uzyskiwane przez zaawansowane układy optyczne hologramy rozszerzonej rzeczywistości. System wspomagania kierowcy Mi-Pilot nie ogranicza się wyłącznie do ostrzegania o niebezpieczeństwach, ale może także ingerować w działanie układu kierowniczego oraz hamulcowego.

Odwiedzający stoisko MMC będą mogli obejrzeć projekcje wirtualnej rzeczywistości, które pozwolą im oglądać samochód koncepcyjny pod różnymi kątami i z różnych odległości.

SUPER HEIGHT K-WAGON CONCEPT

Nowa generacja modelu koncepcyjnego Super Hight K-Wagon oferuje pojemną kabinę, zapewniając jednocześnie osiągi i funkcjonalność. Zapewnia również ochronę i bezpieczeństwo wszystkim pasażerom, dzięki wspomagającemu kierowcę podczas jazdy po autostradzie pakietowi Mi-Pilot, który jest klasyfikowany jako tzw SAPO CAR S (Safety Support Samochód S) w szerokiej klasyfikacji pojazdów, przyjętej przez rząd japoński.

mitsub-tokio3

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER

Ten model koncepcyjny nowej generacji SUV-a średniej wielkości jest napędzany hybrydowym układem PHEV Mitsubishi Twin Motor. oferuje znakomite osiągi, które pozwalają kierowcy cieszyć się jazdą w każdych warunkach pogodowych i na dowolnej nawierzchni drogowej.

Zapewnia również duży zasięg, właściwy dla elektrycznych hybryd ładowanych z gniazdka (PHEV). Atrakcyjność SUV-a podnosi również luksusowe wykończenie oraz trzyrzędowy układ siedzeń, rozszerzający możliwości transportu wielu pasażerów.

DENDO Drive House (DDH)

System DDH został pomyślany jako usługa kompleksowego zakupu, dostępna w salonach, łącząca sprzedaż, instalację i przeglądy serwisowe elementów systemu Vehicle- to- House (V2H), który składa się z pojazdu elektrycznego, adaptera V2H, paneli słonecznych i domowego zestawu akumulatorów. MMC rozpoczęła sprzedaż próbną usługi pakietowej DDH w niektórych regionach Japonii.

Usługa DDH jest prezentowana na stoisku MMC wraz z elektryczną hybrydą Outlander PHEV. Na wyświetlaczu możemy śledzić wizualizację przepływu energii w całym układzie, zaczynając od paneli słonecznych dostarczających prąd ładujący akumulator trakcyjny samochodu, aż po wędrówkę nadmiaru energii elektrycznej z akumulatora pojazdu do domowej instalacji elektrycznej.