VOLKSWAGEN: MOŻNA ZAMAWIAĆ ŁADOWARKI WALLBOX

Volkswagen rozpoczął sprzedaż wallboxów ID. Charger. To urządzenia umożliwiające sprawne ładowanie aut elektrycznych i hybryd plug-in.

Najtańsza wersja produktu dostępna jest w niezwykle przystępnej cenie, wynoszącej 1729 złotych.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Urządzenie zainstalowano już w Volkswagen Home, nowatorskim salonie marki w Warszawie. Jest dystrybuowane za pośrednictwem należącej do niego firmy Elli, zajmującej się sprzedażą infrastruktury do ładowania aut elektrycznych. ID. Charger umożliwia ładowanie akumulatorów samochodu elektrycznego prądem o mocy do 11 kW, co oznacza, że proces ten odbywa się niemal pięć razy szybciej niż w wypadku ładowania z domowego gniazda prądu.

Model ID.3 z akumulatorem o pojemności 58 kWh można dzięki wallboxowi Volkswagena zasilić do pełna w ciągu sześciu godzin. Usługi związane z ładowarką marka kieruje głównie do właścicieli domów i najemców z własnym miejscem postojowym, zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie mobilności.

Oferowane wallboxy dostępne są w trzech wersjach, różniących się przede wszystkim zakresem funkcji cyfrowych (ID. Charger, ID. Charger Connect i ID. Charger Pro). Przed zakupem ładowarki można wstępnie zweryfikować online (na późniejszym etapie także w warunkach domowych), czy w ich domu możliwa jest instalacja urządzenia. Producent może również podjąć się fachowej instalacji i rozruchu urządzenia.

Ładowarka w podstawowej wersji umożliwia wygodne ładowanie akumulatora i jest niedroga. Łatwa obsługa, zamontowany na stałe przewód z wtyczką typu 2 oraz możliwość ładowania prądem o mocy 7,4 kW (przyłącze jednofazowe) lub 11 kW (przyłącze trójfazowe) sprawiają, że zasilanie akumulatora w domu jest komfortowe.

Inteligentna ładowarka została wyposażona w funkcje cyfrowe. Można ją połączyć z domową siecią i ze smartfonem za pośrednictwem sieci WiFi. Opcją dodatkową jest też połączenie za pośrednictwem transmisji danych (z prędkością LTE). Użytkownik może zachować stałą kontrolę nad urządzeniem i nad procesem ładowania oraz korzystać z praktycznych funkcji, jak sterowanie przy pomocy aplikacji, zdalna diagnostyka, kontrola dostępu przy pomocy karty do ładowania oraz regularna aktualizacja oprogramowania.

ID. Charger Pro jest topową wersją urządzenia i oprócz funkcji cyfrowych oraz seryjnego modułu LTE ma też wbudowany licznik energii rejestrujący jej zużycie z dokładnością do jednej kilowatogodziny. Dzięki temu można jeszcze lepiej kontrolować pobór energii i w prosty sposób rozliczać rachunki np. za ładowanie akumulatora w służbowym samochodzie.