ZLOT PLEJAD 2013: JUBILEUSZ CZYLI POWRÓT DO KORZENI

Zlot Plejad 0_1

Malownicze zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej będą areną zmagań podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Zlotu Plejad, która rozpocznie się 30 maja. Historia zatoczy tym samym koło, gdyż pierwsza odsłona tej imprezy również odbyła się na terenach 80-kilometrowego pasa wzgórz pomiędzy Krakowem i Częstochową.

Dziesięciolecie Zlotu Plejad zbiegnie się z ważnymi wydarzeniami zarówno dla marki Subaru, jak i dla regionu, co będzie doskonałą okazją do zapisania nowych kart historii zlotu miłośników samochodów spod znaku Plejad.


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
TURYSTYKA
ZLOT PLEJAD 2012
206 ZAŁÓG NA STARCIE 9. EDYCJI


Bazą X Zlotu Plejad będzie Hotel Ostaniec w miejscowości Podlesice, sercu Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Wokół otaczających bazę imprezy „skalnych miast” powstanie jedyne w swoim rodzaju „miasteczko Subaru”. Podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowane zostaną cztery trasy, które obejmą między innymi zbudowane na szczytach skał Orle Gniazda, niezwykły świat podziemnych jaskiń i labiryntów, jedyną w Europie Środkowej pustynię czy najbardziej urokliwy Park Narodowy w Polsce.

Zlot Plejad 1_2

Miłośników sportowej rywalizacji z pewnością nie zabraknie na trasie „Szosowej”, gdzie co roku trwa walka o każdą sekundę. Tym razem dodatkową atrakcją będzie możliwość porównania się z dwoma załogami Platinum Subaru Rally Team – Wojtkiem Chuchałą i Kamilem Hellerem, którzy pojawią się w bardzo ciekawym samochodzie, a także z Michałem i Grzegorzem Bębenkami. Nie mniej emocji będzie towarzyszyć zmaganiom na trasie „Terenowej”, a fanów motoryzacyjnej turystyki z pewnością przyciągną trasy „Turystyczna – Szosowa” i „Turystyczna – Terenowa”.

Niezależnie od wybranej trasy, samochodu czy też zlotowego „stażu”, udział w imprezie dostarczy niezapomnianych wrażeń w jedynej w swoim rodzaju atmosferze. Za jej zapewnienie będzie odpowiadać główny organizator, Subaru Import Polska, wraz z Partnerami: Sony VAIO, Sony α, Orlen Oil, SJS, Horizont, Keratronik, Motoricus.com, Pirelli, Ronal, Warta, Raiffeisen Leasing i Van Pur. Patronat nad X Zlotem Plejad sprawują: Śląska Organizacja Turystyczna, Związek Gmin Jurajskich, Zawiercie i Jurajska Organizacja Turystyczna.

Zlot Plejad 3_3