OPEL: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA HYBRYDOWĄ WERSJĘ GRANDLANDA

opel-grand-hyb1

Można już mogą składać zamówienia na Grandlanda X Hybrid4. Pierwszy model hybrydowy plug-in Opla z napędem na cztery koła dostępny jest w bogato wyposażonej wersji Elite od 192 450 zł.

Cena brutto w Polsce zawiera podatek VAT. Pierwsze dostawy planowane są na początek 2020 roku.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Grandland X Hybrid4 przyczyni się do elektryfikacji całej oferty niemieckiej marki do 2024 roku.

opel-grand-hyb2

Samochód jest też elementem strategii producenta w zakresie spełnienia przyszłych wymaganych poziomów emisji CO2. Kolejnym etapem tego procesu, który obejmuje także wprowadzenie bardzo wydajnych silników spalinowych, będzie zaoferowanie w pełni elektrycznej wersji Opla Corsy nowej generacji.

Nowy samochód hybrydowy typu plug-in (PHEV) posiada napęd 4×4 i uzupełnia ofertę SUV‑ów marki. Można nabyć wersję z opcjonalną czarną pokrywą maski silnika oraz specjalnymi dwukolorowymi obręczami kół ze stopów lekkich. Jest wyposażony w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 oraz układ dwóch silników elektrycznych dysponuje łączną mocą do 300 KM.

opel-grand-hyb3

Według danych wstępnych w standardzie WLTP zużycie paliwa (w cyklu mieszanym) wynosi 1,6 l/100 km przy emisji CO2 37 g/km (NEDC: 1,6 l/100 km, 36 g/km CO2). Zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym wynosi do 52 kilometrów według WLTP (65 km wg NEDC).

Grandland X Hybrid4 będzie oferował cztery tryby jazdy — elektryczny, hybrydowy, AWD i sportowy. Na przykład w trybie hybrydowym samochód będzie automatycznie dobierał najbardziej efektywny sposób napędu, z możliwością przełączenia na bezemisyjny tryb elektryczny po dotarciu do centrum miasta. W trybie AWD następuje aktywacja elektrycznego napędu tylnej osi w celu uzyskania maksymalnej przyczepności na wszystkich rodzajach nawierzchni.

opel-grand-hyb4

Gniazdo ładowania akumulatora z wykorzystaniem pokładowej ładowarki o mocy 3,3 kW (wersja 6,6 kW jest opcjonalna) zostało umieszczone wygodnie po przeciwnej stronie niż wlew paliwa, natomiast sam akumulator jest zainstalowany pod tylnymi siedzeniami, aby nie ograniczał przestronności wnętrza ani pojemności bagażnika.

Oprócz kabla dostarczanego wraz z pojazdem i służącego do ładowania akumulatorów z domowego gniazdka, Opel zaoferuje także urządzenia do szybkiego ładowania na publicznych stacjach oraz z ładowarek naściennych Wallbox w domu. Za pomocą takiej ładowarki o mocy 7,4 kW akumulator samochodu można naładować do pełna w około godzinę i 50 minut.

opel-grand-hyb5

Aby ładowanie było jeszcze wygodniejsze, użytkownicy będą mogli korzystać ze specjalnych rozwiązań dla samochodów elektrycznych dostarczanych przez Free2Move Services, markę Groupe PSA odpowiedzialną za mobilność. Będą one łatwe w użyciu dzięki aplikacji „myOpel”, która pozwala na kontrolę stanu naładowania akumulatorów oraz zaprogramowanie czasu ładowania na domowej ładowarce Wallbox.

Dostępna będzie także nowa usługa telematyczna Opel Connect.

opel-grand-hyb6

W Grandlandzie X Hybrid4 zastosowano układ hamowania regeneracyjnego, który odzyskuje energię wytwarzaną w czasie hamowania lub wytracania prędkości. W celu dalszego wykorzystania wysokonapięciowego (300 V) układu elektrycznego nowe auto jest wyposażone w elektryczną sprężarkę układu klimatyzacji i elektryczne ogrzewanie.

Nowa generacja samochodów elektrycznych marki to obok Ampery‑e – nowa Corsę, nowy minivana Zafira Life, dostawcze Vivaro oraz następca Mokki X.