PORSCHE PARADE 2019: TYM RAZEM CELEM POLSKIE PLAŻE

porsche-para1

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. odbędzie się kolejna edycja corocznej parady samochodów Porsche w Polsce jak zwykle pod hasłem: radość, motoryzacyjne wyzwania i wspólna pasja.

Tym razem ponad 100 załóg miłośników sportowych aut producenta z Zuffenhausen przejedzie z centrum kraju nad morze.


Zobacz także:

TURYSTYKA

ROZMAITOŚCI


 

Po drodze kawalkada odwiedzi zielone zakątki Kaszub – to świetna okazja do zobaczenia tak dużej liczby sportowych aut w jednym miejscu.

porsche-para2

Termin kolejnej edycji Porsche Parade przypada dokładnie rok po ubiegłorocznej paradzie, zorganizowanej w ramach obchodów 70-lecia samochodów sportowych Porsche. Tradycyjnie parada włącza się w cykl imprez „Sportscar Together Day”, czyli międzynarodowy festiwal właścicieli i miłośników aut marki Porsche, który swoim zasięgiem obejmuje niemal cały świat – od Tajlandii po USA.

Tegoroczna edycja Porsche Parade odbędzie się nad Bałtykiem. W piątek 7 czerwca wyjątkowe grono entuzjastów marki Porsche wyruszy swoimi sportowymi samochodami z Torunia nad morze, do Władysławowa. Po drodze czeka ich wiele wyzwań – trasa będzie miała charakter przejazdu na regularność.

W sobotę goście Porsche Parade 2019 udadzą się w okolice Łeby, by „naładować swoje akumulatory” na tamtejszej plaży, a później znów ruszą w podróż i dalej będą konkurować ze sobą podczas przejazdu na regularność. Sobotnia część trasy zakończy się w Gdańsku, a zwieńczeniem emocjonujących zmagań w towarzystwie kultowych aut Porsche będzie wspólna kolacja i wieczorny koncert.

porsche-para3

Jak co roku, Porsche Parade ma szansę przyciągnąć wielu widzów, którzy z ochotą podziwiają niepowtarzalne sylwetki i wyjątkowe brzmienie sportowych samochodów producenta z Zuffenhausen. Wśród startujących załóg zapowiedzieli się użytkownicy unikalnych modeli sprzed lat, takich jak 911 czy 914, a także ekstremalnie rzadkich wydań 911.

Partnerem Porsche Parade jest firma Michelin, producent topowych opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych.