RETRO MOTOR SHOW 2016: ZABYTKOWE MERCEDESY W POZNANIU

merc-klas-z1

Od 4 do 6 listopada, w Poznaniu odbywać się będzie Retro Motor Show, czyli nostalgiczna podróż w świat motoryzacji. Na tych wyjątkowych targach znajdziemy 30 wyjątkowych modeli marki Mercedes- Benz z różnych okresów XX wieku.

Cała powierzchnia ekspozycji, która powstała we współpracy Klubu Zabytkowych Mercedesów oraz Duda- Cars, będzie liczyła ponad 1000 metrów kwadratowych.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

ROZMAITOŚCI


 

Podczas tegorocznych targów Retro Motor Show w Poznaniu, stoisko Mercedes-Benz będzie podzielone na dwie części.

merc-klas-z2

W pierwszej, zorganizowanej przez Klub Zabytkowych Mercedesów, znajdziemy między innymi takie „perełki” jak:
• limitowany W 108 450 SEL, produkowany był tylko przez 19 miesięcy;
W 130 z 1934 roku – jedyny prezentowany pojazd marki Mercedes-Benz z silnikiem z przodu;
W 21 z 1934 roku, debiut na targach motoryzacyjnych po 8-letniej renowacji;
W 188 300 S CABRIO z 1953 roku – na Retro Motor Show zostanie on użyczony bezpośrednio od pierwszego właściciela.

Klub Zabytkowych Mercedesów zaprezentuje 15 pojazdów wyprodukowanych w latach 1934- 1990. Stan wszystkich eksponowanych pojazdów jest zbliżony do oryginalnego.

– To dla nas wyjątkowe wydarzenie, bo dokładnie 15 lat temu powstał KZM i jest nam niezmiernie miło prezentować się przed tak wielką publicznością – mówi Jarogiew Ratajczak, wiceprezydent Klubu Zabytkowych Mercedesów.

merc-klas-z3

W drugiej części będzie prezentowana kolekcja firmy Duda- Cars, autoryzowanego dealera Mercedes- Benz. Na 600 metrach kwadratowych zobaczymy między innymi CLK model W209 w wersji DTM AMG. To jedna ze 100 sztuk wyprodukowanych w wersji Coupé. Będzie to najdroższy samochód prezentowany na stoisku marki Mercedes -Benz. Wartość kolekcjonerska przekroczyła już 1,6 mln. złotych.

– Samochód jest wyposażony w 8-cylindrowy silnik widlasty. Silnik o pojemności 5439 cm3 posiada moc maksymalną 582 KM. Układ napędowy osiąga maksymalny moment obrotowy 800 Nm. Przez firmę AMG został wyposażony w zmodyfikowane tłoki, układ smarowania i chłodzenia, a co najważniejsze – w sprężarkę mechaniczną – informuje Łukasz Pełnikowski, specjalista ds. marketingu Duda- Cars.

Stoisko Mercedes-Benz zajmie łącznie 1000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej i zlokalizowane będzie w najbardziej prestiżowym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich – w hali numer 5.

Wystawa potrwa od 4 do 6 listopada, w godzinach: 11-18 w piątek; 10-18 w sobotę oraz 10 -16 w niedzielę. Organizatorzy szacują, że unikatową kolekcję zobaczy ponad 100 tys. osób.