RAJD POLSKI 2013: KWALIFIKACJE – KUBICA POKAZAŁ KLASĘ

img20130914_083128

Robert Kubica z Maciejem Baranem (Citroen DS3 RRC) byli najszybszą załogą podczas inaugurującego Lotos 70. Rajdem Polski odcinka kwalifikacyjnego, który został rozegrany na Torze Mikołajki. Mimo nie najlepszej pogody, na obiekcie w pobliżu Parku Serwisowego zebrały się tłumy kibiców.

Zaledwie 0,4 sekundy wolniej lidera mistrzostw świata WRC 2 trasę liczącej 2,5 km próby przejechali Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta R5). Trzecią lokatę zajęli trzykrotni Mistrzowie Polski, Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000).

Na odcinku kwalifikacyjnym pecha miała załoga NewsAuto.pl oraz Automobilklubu Polski, Marcin Berliński i Leszek Chłuda. W Parku Zamkniętym okazało się okazało się bowiem, że w Peugeot 206 RC przebita została opona.


Zobacz także:
RAJDY


W piątek wieczorem w centrum Mikołajek rozpoczyna się uroczysta ceremonia startu Lotos 70. Rajdu Polski, podczas której 13 zawodników z priorytetem FIA lub ERC będzie dokonywało wyboru pozycji startowych do jutrzejszych odcinków specjalnych. Zgodnie z wynikami odcinka kwalifikacyjnego, jako pierwszy wyboru będzie dokonywał Robert Kubica.

Komentarze po odcinku kwalifikacyjnym:

Robert Kubica: To tylko kwalifikacje. Prawdziwa walka rozpoczyna się dopiero jutro. Czeka nas bardzo trudny rajd. –

Jan Kopecky: To był dopiero początek rajdu. Podczas zapoznania z trasą warunki były bardzo trudne. Nie możemy się doczekać jutrzejszego etapu. Jestem zaskoczony jak wielu kibiców zebrało się na Torze Mikołajki. –

Michał Kościuszko: Starałem się jechać bardzo płynnie bez zbędnych poślizgów co pewnie nie podobało się kibiców. Najważniejsze, że czas był dobry.

Marcin Berliński: Cieszymy się bardzo ze startu w Rajdzie Polski. To mój debiut w tych najważniejszych w w polskim sporcie samochodowym zawodach. To wielka przyjemność, gdy rywalizuje się w jednym rajdzie z takimi gwiazdami, jak Robert Kubica, Kajetan Kajetanowicz, Bryan Bouffier, Michał Kościuszko czy Krzysztof Hołowczyc. Zresztą znane można mnożyć… Szkoda, że przytrafiło nam się przebicie opony, bowiem będziemy jutro jechali pod koniec stawki, przez co znacznie wzrasta trudność. Zamierzamy jednak powalczyć, choć oczywiście najważniejsze jest osiągnięcie mety.

Leszek Chłuda: Nasz przejazd nie był perfekcyjny, Marcin jechał po raz pierwszy w karierze po torze w Mikołajkach, stąd trudno mu było znaleźć optymalny tor jazdy. Mimo przebitej opony jesteśmy w sumie zadowoleni, choć zdajemy sobie doskonale w stanie, że czeka nas na odcinkach specjalnych walka o przetrwanie. Trasa jest już w tej chwili bardzo rozmokła i trudna, a po przejeździe tylu samochodów przed nami może okazać się wręcz nie do pokonania. Nie zamierzamy się jednak poddawać!

Liczymy więc, że z naszą załogą spotkamy się jutro i w niedzielę na mecie!

Fot: zespoły i Łukasz Koziarski (rallynews.pl)


Przeczytaj także:
RAJD POLSKI 2013: WYPOWIEDZI PRZED STARTEM
RAJD POLSKI 2013: BERLIŃSKI I CHŁUDA W NASZYCH BARWACH
RAJD POLSKI 2013: BARDZO SILNA OBSADA
RAJD POLSKI 2013: KAJTO W NOWYM FORDZIE FIESTA R5
RAJD POLSKI 2013: POJADĄ SOŁOWOW I KOŚCIUSZKO
RAJD POLSKI 2013: POJADĄ NA YOKOHAMACH ADVAN A053
RAJD POLSKI 2013: ZAWODY POD ZNAKIEM CITROENA
RAJD POLSKI 2013: YOKOHAMA W MIKOŁAJKACH
RAJD POLSKI 2013: CZTERY ODCINKI NA ŻYWO W TV
RAJD POLSKI 2013: UFA SPORTS – NOWE STANDARDY
RAJD POLSKI 2013: REKONESANS Z MISTRZEM
RAJD POLSKI 2013: DUŻO ATRAKCJI DLA KIBICÓW
RAJD POLSKI 2013: POD PATRONATEM PREZYDENTA RP
LOTOS RAJD POLSKI 2013: NOWE OBLICZE
RAJD POLSKI 2013: ZMIANA TERMINU
RAJD POLSKI 2013: JUBILEUSZOWA EDYCJA RUNDĄ ME